Середа, 26.02.2020, 00:30

Фортеця та церква Янграда.
Скельний монастир та сучасні катакомби.
Стінянські традиції та сучасна народна творчість.
Й багато іншого на цьому сайті.
| RSS
Категорії статей
Фронтовики [2]
Стінянські фронтовики.
Вчителі [2]
Стінянські вчителі

Адмін блок

Форма входу

Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Опитування
Яким чином Ви потрапили на цей сайт вперше?

Всего ответов: 78

Google maps

Переглянути збільшену карту

Св'ята та події
Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання


Головна » Статті » Стіняни » Вчителі [ Додати статтю ]

Комісарчук Микола Христофорович
KomisarchukMykolaXrystoforiv.jpg

Комісарчук Микола Христофорович

1940 Стіна - 20.06.2007 Бар

Народився 1940 року в селі Стіна Томашпільського району на Вінниччині. Там же закінчив семирічну школу, потім Комаргородський сільськогосподарський технікум. Працював колгоспником у місцевому господарстві, з 1959 по 1962 рік служив в армії. У 1968 році закінчив філологічний факультет Вінницького державного педагогічного інституту. Працював у Стінянській та Гнатківській школах Томашпільського району, на партійній та радянській роботі. Закінчив Вищу партійну школу, Міжнародну Академію управління персоналом. З 1997 року доктор філософії. Заслужений працівник освіти України.

Великою заслугою (чи не найбільшою) Миколи Христофоровича є самовіддана праця на педагогічній ниві в загалі й у Барському педагогічному училищі зокрема, де він працював найдовше, від його заснування й до свого останнього дня.

Барське педагогічне училище було засновано у травні 1985 року. І вже у липні 1985 року його очолив Микола Христофорович. Протягом 22 років існування закладу Микола Христофорович був його єдиним директором. Життя його було нерозривно повязане з цим закладом. За ці роки він розширив колектив з 14 до 132 викладачів. Зміцнилась навчально-матеріальна база закладу, кількість спеціальностей збільшилася із двох(«Початкова освіта» та «Дошкільне виховання») до шести. У 1992 році було започатковано спеціальності «Музичне мистецтво» та «Образотворче мистецтво». З того часу сформувалось 11 творчих колективів, які на сьогоднішній день удостоєні звання народних. Деякі з них відомі за межами району і навіть області. У 2001 році при педучилищі відкрито обласний гуманітарний ліцей для обдарованої сільської молоді. У 2002 році розпочалась підготовка студентів освітньо-кваліфікаційного рівня «бакалавр» на державній основі. У грудні 2002 року згідно рішення Кабінету Міністрів України педучилищу присвоєно ім’я Михайла Грушевського, а 25.07.2003 р. рішенням Вінницької обласної Ради № 378 педучилище перейменовано на Барський гуманітарно-педагогічний коледж імені Михайла Грушевського.

Під керівництвом Миколи Христофоровича коледж став справжнім зразковим освітнім закладом, він увібрав найкращі європейські традиції. Методичні напрацювання викладачів, творчі роботи студентів, інформація про відкриті літературно-мистецькі заходи, проведені в межах коледжу, району, області, а також на міжнародному рівні, засвідчують творчий характер педагогічного відділення.

У понеділок, 18 червня 2007 року, Микола Христофорович готуючись до робочої наради відчув раптове та сильне погіршення самопочуття, біль у плечах. Невдовзі він був доставленний до лікарні, де встановили діагноз - обширний інфаркт.

Помер Микола Христофорович 20 червня 2007 року у лікарні. Похований на цвинтарі в с. Стіні.

Через все своє життя проніс Микола Христофорович любов до рідного села. Читаючи його вірш "Моє село" відчуваєш як палко він любив Стіну. Стіняни памятають його як чуйну, привітну людину.

Добру память про Миколу Христофоровича бережуть його колеги й багаточисельні учні.

    19 листопада 2007 року адміністрацією та профкомом Барського гуманітарно-педагогічного коледжу імені Михайла Грушевського, заснована премія імені Миколи Комісарчука.

    Публікації:

    У 2000р. збірка вибраних поезій „Сокровенне”.

    У 2004р. праця "Про формування духовності майбутніх учителів".

Категорія: Вчителі | Додав: wall (16.06.2013)
Переглядів: 873 | Рейтинг: 4.0/3
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Сервіси
Пошук


Прогноз погоди
Стіна 

Курси валют
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua

СТІНА © 2010-2020